Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi

What’s Next Start-Up ödülleri açıklandı

What’s Next Start-Up 2022 ödüllerini kazananlar açıklandı

 

Proje sahiplerinin yatırımcılara girişimlerini sergileme şansı elde ettikleri What’s Next Start-Up ödüllerinde; İBE Business Institute, Fonbulucu ve Bahçeşehir Üniversitesi BAU Hub Kuluçka Merkezi uzmanları tarafından belirlenen 8 girişim görücüye çıktı. Yatırımcı sunumlarının ardından ilk 3’e giren girişimciler ödüllendirildi. COOL NFC uygulaması birincilik ödülüne layık görülürken, 3AGE ikincilik ödülünün, Akıllı Mantar / Alpha Farm ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

 

Türkiye’nin yeni nesil girişimci-yatırımcı buluşturma platformu Start-Up Day 2022 etkinliği kapsamında gerçekleşen What’s Next Start-Up ödülleri sahiplerini buldu. İBE Business Institute, Fonbulucu ve Bahçeşehir Üniversitesi BAU Hub Kuluçka Merkezi uzmanları tarafından elemeler sonucu belirlenen yılın en iyi girişimleri; Atronmac, Genoride Jeneratif Sürüş Teknolojisi, 3AGE, Cool NFC, Akıllı Mantar/AlphaFarm, Paranumus, Packard ve Tech2Bio ana sahnede yatırımcılara sunum yaptı. Projelerin ticarileşmesine katkı sağlayacak tanıtımlar aracılığıyla bazı projeler Start-Up Day 2022 etkinliğine gelen gelen yatırım fonları ve melek yatırımcılar ile yapılan görüşmeleri neticesinde toplamda XX yatırımı şirketlerine çekmeyi başardı.

 

3 yenilikçi ve inovatif girişim dereceye girdi

 

Sunumların ardından Türkiye’deki start-up ekosistemini güçlendirme amacını taşıyan What’s Next Start-Up ödüllerini kazanan girişimler açıklandı. Etkinlik katılımcıları tarafından dijital olarak yapılan oylamalar sonucunda; NFC veya QR teknolojisi ile herhangi bir mobil aplikasyona ihtiyaç duymayan yeni nesil kartvizit COOL NFC uygulaması birincilik ödülüne layık görülürken, sağlıkta fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak üzere yapay zeka desteğiyle hem hastalara hem de doktorlara akıllı çözümler sunan 3AGE ikincilik ödülünün, tarım işletmelerinin verimliliklerini, ürün kalitelerini ve üretim süreçlerini iyileştirmeleri için Edge-AI IoT cihazları geliştiren hassas tarım girişimi Akıllı Mantar / Alpha Farm ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu.