Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi

Oyunseverler Bahçeşehir Üniversitesi Ev Sahipliğinde Unreal Engine İle Tanıştı!

 

Oyunseverler Bahçeşehir Üniversitesi Ev Sahipliğinde Unreal Engine İle Tanıştı!

 

BUG Lab TEKMER tarafından Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde Epic Games işbirliğiyle düzenlenen Unreal Games Summit, 12-13 Ağustos 2023 tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş ve Galata kampüslerinde gerçekleşti.

 

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Unreal Games Summit Türkiye, Türkiye’nin önde gelen oyun laboratuvarı BUG Lab TEKMER (Bahçeşehir Üniversitesi BUG Lab Teknoloji Geliştirme Merkezi) tarafından Unreal Engine işbirliğiyle düzenlendi. Oyunseverlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte yaklaşık 300 oyunsever Bahçeşehir Üniversitesi Güney Yerleşkesi ve Galata Yerleşkesinde bir araya geldi.

 

Etkinliğin ilk gününde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen Unreal Engine uzmanlarının yer aldığı masterclasslar, konuşmalar, paneller ve bağlantı kurma etkinlikleriyle ilk gününe başlayan etkinlikte oyunseverler Unreal Engine oyun motorunu ve yapılan oyunları yakından görme ve deneyimleme fırsatı buldu. Hali hazırda oyun yapan firma sahipleri, BUG Lab TEKMER İnkübasyon ve Ön İnkübasyon programına katılan oyun girişimcileri Epic Games ekibi ile bir araya gelerek merak ettikleri sorulara yanıt buldular.

 

BAU Galata kampüsündeki BUG Lab Mutfak’ta Unreal Engine uzmanları Arvind Neelakantan ve Anzal Muhammad ile özel “Bana Her Şeyi Sor ve Göster” oturumları düzenlendi.

 

Unreal Games Summit Türkiye’de, sektörün önde gelen oyun geliştiricileri ve Unreal Engine ekibi yanı sıra Türkiye’den oyun girişimcileri ve sanatçılar da yer aldı. İki günlük olağanüstü etkinlikte katılımcılar, oyunları oynama, eğlenme ve deneyim paylaşımları ile sektörün önde gelen isimleri ile tanışma fırsatı buldular.