Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi

Hub Belgium – Leuven BAU Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi

Bahçeşehir Üniversitesi, Times Higher Education dünya sıralamasında 42. sırada yer alan KU Leuven Üniversitesi ile inovasyon ve girişimcilik üzerine işbirliği gerçekleştirdi. KU Leuven teknoparkı içinde faaliyete geçen BAU İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi Türk girişimcilerinin Avrupa’ya açılan kapısı olarak hizmet verecek.

Belçika’da KU Leuven’in Heverlee'deki Arenberg kampüsünde kurulan merkezin temel amacı nedir?

Global'e Erişim İmkanı


BAU bünyesindeki bilgi ve teknolojiye dayalı girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesini ve uluslararası seviyeye çıkarılması amaçlanmaktadır. Bunu başarmak için Belçika’nın Flaman Bölgesi resmi yatırım ve ticaret ofisi Flanders Invesment and Trade (FIT) ve Belçika’nın sayılı üniversitelerinden KU Leuven işbirliği ile girişimcilerin hızlandırma programlarına katılımı, Belçika’da şirket kurulumu, araştırma ve geliştirme konularında uluslararası partnerlik ve müşteri / yatırımcı / uluslararası fon kaynaklarına erişim için eşleştirme konularında destek hizmetleri sunuluyor.

Uluslararası Network Fırsatı

KU Leuven Üniversite ile olan işbirliği anlaşması ile, KU Leuven’in mevcut networkü ve özellikle Avrupa Birliği Çerçeve Programlarındaki tecrübe ve altyapısını kullanarak, uluslararası ölçekte yenilik, teknoloji ve Ar-Ge tabanlı proje konsorsiyumlarında BAU araştırmacılarının varlığını arttırmak hedeflenmektedir. Ofis gerek BAU araştırmacılarına gerekse girişimcilere destek ve hizmet ofisi görevini yürütüyor.

İş birliği Olanakları

 

Merkez Belçika’daki varlığını sadece KU Leuven Üniversitesi ile sınırlandırmayacak, diğer üniversite, küme ve şemsiye kurumların yanı sıra, komşu ülkelerdeki araştırma ve Ar-Ge kurumları ile olan işbirliğini geliştirmek için de çalışmalar yürütecek.

Araştırma ve Teknoloji

 

Bölgedeki Türk komünitesi ile ülkemiz arasında araştırma ve teknoloji tabanlı bir köprü görevi üstelenecek.

Peki Neden Belçika?

Belçika, Avrupa’nın en müreffeh bölgesinin tam merkezinde bulunur. İngiltere’den Hollanda, Almanya ve Fransa’nın kuzeyine uzanan alan içinde, Avrupa’nın satın alma gücünün en az %60’ına ev sahipliği yapar ve dünyanın en yüksek insan, para ve endüstri yoğunluklarından birini kapsar. İki saatin altındaki tren yolculuğu ile Paris, Amsterdam, Londra ‘ya ve Almanya’nın çoğu şehrine ulaşım mümkündür.

Belçika’nın başkenti Brüksel, AB ve NATO gibi çok sayıda uluslararası organizasyona ve hükümetler arası karar alma kuruluşlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu konum aynı zamanda, Avrupa Birliği 9. Çerçeve Programı olan Ufuk Avrupa (2021-2027 yılları arasında 95,5 milyar avroluk bütçeyle bilim ve yenilik

faaliyetlerinin desteklenmesi hedeflenmektedir) programının yürütüldüğü merkeze birebir erişimi de kolaylaştırmaktadır.

 

Hub Belgium ile nasıl iletişime geçebiliriz?

Sorularınız ve destek talepleriniz için bize emailinizi bırakmanız yeterli! Size hızlıca geri dönüş sağlıyoruz.