Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi

İnovatif Eğitim Girişimleri ile Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Arasında Köprü Görevi Görüyoruz!

EDU Lab Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın (BUEK) eğitim teknolojileri girişimleriyle partnerlik yaptığı, inovatif teknoloji ve ürünlerin ilk müşterisi olarak girişimleri desteklediği özel bir programdır.

İnovatif ed-tech ürünlerinizi sahada birlikte test ediyor, müşteri perspektifinden uzman teknologlarla geri besleme ve geliştirme önerileri sağlıyor ve iyi girişimlerle partnerlik kuruyoruz.

Girişiminle EDU Lab'e başvur!

Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ile partnerlik kurma fırsatını yakalayın.

Eğitim Teknolojileri Girişimlerine Ne Sunuyoruz?

Yatırım yapmıyoruz, fon sağlamıyoruz, herhangi bir hisse/ortaklık talebimiz yok! Amacımız iyi girişimlerin Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları'nın deneyim ve tecrübesiyle pazarın ihtiyaçlarını karşılayan, ölçeklenebilir bir ürün geliştirmelerini sağlamak ve başarılı pilot çalışma sonrası bu ürünlerin ilk müşterisi olmak.

Satış Fırsatı

Erken aşamada ürününüzün satışını yaparak, ticarileşme fırsatını güçlü bir referans ile başlatın!

Pilot Deneme

Eğitim teknolojileri dikeyindeki çözümünüzün pilot deneme sürecini BUEK ile tasarlayın ve uygulayın; müşteri geri besleme verilerini hızlıca toplayıp, ürününüzü pazarın istekleri doğrultusunda kusursuzlaştırın!

Pazara Hızlı Giriş

EDU Lab'in tanımlı sürecinde vakit kaybetmeden partnerlik, pilot deneme ve satış fırsatına ulaşarak, girişiminizin pazara giriş sürecini hızlandırın!

Network

Ürün geliştirme boyutunda teknologlarla, iş geliştirme sürecinde kendi girişimini kurmuş tecrübeli iş geliştiricilerle, müşteri tarafında BUEK'in derin kadrosu ile bir araya gelerek, işinize özel dikey uzmanlıklara erişerek hızla öğrenin!

EDU LAB Sıkça Sorulan Sorular

EDU Lab, Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının 50 yılı aşan eğitim teknolojileri tecrübesini sistematik bir kurgu ile eğitim teknolojileri girişimlerine açan ilk müşteri (venture client) programıdır. (“EDU Lab – BAU Hub”)

Hayır; EDU Lab bir ilk müşteri (venture client) programıdır.

EDU Lab’ın hedefi inovatif eğitim teknolojisi ürünleri geliştiren erken aşama girişimlerin pazarın beklentilerine uygun ürün geliştirmelerine yardımcı olmak; geliştirilen ürünlerin pilot denemelerini yapmak, teknolog ve potansiyel müşteri rolleriyle geri besleme vermek ve nihayetinde Bahçeşehir ekosistemine fayda sağlayan özgün ürünlerin ilk müşterisi olmak. Kısacası geliştirdiğiniz eğitim teknolojisi ürün/servisinin ilk kullanıcısı olmak istiyoruz.

Evet, EDU Lab’a yıl boyunca başvuru kabul ediyoruz.

Evet, 5 yaşından büyük girişimlere EDU Lab kapsamında destek olamıyoruz.

EDU Lab Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarına satış yapmak isteyen firmalar için bir satış kanalı değildir! Önceliğimiz pazara henüz ürününü dahil etmemiş, ilk müşterisini edinmeye çalışan erken aşama girişimleri desteklemek. Girişiminiz sadece mikro ölçekli satışlar yaptıysa ya da henüz hiç satış yapmadıysa EDU Lab uygunluğunuz daha yüksektir.

Yüksek eğitim teknolojileri ilişkisi – Eğitim teknolojileri dikeyinde global teknoloji eğilimleriyle uyumlu ürün/servisler.


BAU ekosistemine fayda sağlama – Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları altındaki herhangi bir yapının kritik sorunlarını çözen, rekabet gücünü artıran, global düzeyde yenilikçi eğitim teknolojisi çözümleri (ürünler, hizmetler veya teknoloji)


Yeni iş birliği – Çözümünüzü daha önce Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları altındaki herhangi bir yapının müşteri olarak kullanmamış olmasını bekliyoruz.


Ürün olgunluğu – Geliştirdiğiniz ürünün işlevsel bir prototipi olmasını ya da en geç 2 ay içerisinde işlevsel prototipe ulaşabilecek noktada olmanızı bekliyoruz. Pilot denemede test edilebilecek bir ürüne sahip olmak programın ilerleyen fazlarına geçiş için gerekli. Diğer taraftan henüz bu geliştirme seviyesine ulaşamadıysanız, yine fe EDU Lab ile temas kurabilirsiniz. Ürün geliştirme sürecinizi bir adım uzaktan takip etmek isteriz.


Tam zamanlı takım – Girişiminizin ana pozisyonlarında (CEO, CTO, CMO, vb.) tam zamanlı çalışanların görev alıyor olmasını bekliyoruz.


Tüzel kişilik – Girişiminiz tüzel kişilik olmalıdır.

Hayır. Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının, BAU Hub çatısı altındaki girişimlere yatırım yaptığı bir fonu bulunmamakla birlikte EDU Lab sürecinizde girişiminize yatırım yapmıyoruz.

Hayır. EDU Lab geliştirdiğiniz ürüne odaklanır, bu ürünü girişiminizle birlikte test eder, pazara hazır hale gelmesine yardımcı olur. Bu destekler karşısında hisse talep etmez. Başarılı pilot deneme sonrası müşteriniz olma noktasına gelebilirsek, girişiminizin ürününü kullanmak için bazı ayrıcalıklar (süreli indirim, öncelikli kullanım hakkı vb.) isteyebiliriz. Bu talepleri satış görüşmesi talepleri gibi düşünebilirsiniz. Bahçeşehir Üniversitesi veya Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarını müşteri olarak edinmiş olmanız, sermayenizi ve girişim değerlemenizi artırmanıza yardımcı olur.

Adım 1- Online Başvuru: İlk adımda online başvuru formumuzu doldurmanızı bekliyoruz.

 

Başvurunuzu şu kriterlere göre değerlendiriyoruz:
• Eğitim teknolojisi ilişkisi,
• Özgünlük,
• BAU ekosistemine faydası ve pilot deneme yapılabilirliği,
• Teknoloji hazırlık seviyesi (THS),
• Girişim takımınızın yetkinliği.


Adım 2 – Gizlilik Sözleşmesi: İkinci adımda girişiminizle gizlilik sözleşmesi imzalayarak EDU Lab kapsamında önerdiğiniz ürün/çözümün detaylarını birebir görüşmelerde sizden öğreniyoruz. Bu görüşmelerde pilot deneme yapılmasının her iki taraf için de faydalı olacağı kararı alınırsa bir sonraki aşamaya geçiyoruz.


Adım 3 – Pilot Deneme Öncesi Müzakere: Bu aşamada geliştirdiğiniz ürünün Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının çatısı altında pilot denemesinin nasıl yapılacağına dair detayları (süre, kapsam, takvim, sorumluluklar vb.) tartışıyoruz. Ortak bir zemine varılması durumunda pilot deneme sürecini düzenleyen bir sözleşme imzalıyoruz.


Adım 4 – Pilot Deneme: İmzalanan sözleşmeye uygun şekilde ürününüzün saha testlerini birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu fazda aşağıdaki destekleri sağlıyoruz:
• Düzenli ürün geliştirme mentorluğu,
• Pazarın ihtiyaçlarına uygun ürün geliştirme için ürününüz özelinde müşteri geri beslemesi,
• 15 günde bir 1-1 iş geliştirme mentorluğu,
• BAU Eğitim Teknolojileri Binası’nda ofis kullanımı,
• BAU Teknologlarına hızlı erişim.


Deneme sonrası başarılı ve BAU ekosistemi için fayda sağlayacağı öngörülen ürünler bir sonraki faza geçerek satış/iş birliği görüşmeleri gerçekleştirecektir.


Adım 5 – Satış/İş Birliği: Son faza ulaşan girişimlerden geliştirdikleri ürün için teklif alıyoruz. Bu teklifi oluştururken EDU Lab sürecindeki efor ve katkılarımızı göz önüne alarak “ilk müşteri avantajları” içeren bir teklif oluşturmanız beklenmektedir. Satış ve satış dışı ticari iş birliği modelleri bu aşamada müzakere edilir ve girişiminiz programdan mezun edilir.

Her girişimi kendi ürünü özelinde desteklediğimiz için şablon bir program süremiz yok. Pilot deneme süresinin teknik olarak anlamlı olmasına özen gösteriyoruz. 4-6 ay arasında süreci tamamlamaya çalışıyoruz.

Hayır, pilot deneme sürecinde her iki taraf da efor ve kaynak ayırıyor. Bu nedenle finansal bir ilişki bu aşamada kurulmuyor. Bu aşamada ürün ve iş geliştirme ihtiyaçlarınız için Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak elimizden gelen desteği sağlamaktayız.

Hayır, EDU Lab başvurunuza konu ürününüze ait tüm fikri haklar şirketinize aittir. Programın ikinci adımında girişiminizle gizlilik sözleşmesi imzalayarak EDU Lab kapsamında önerdiğiniz ürün/çözümün detaylarını koruma altına alıyoruz. Aynı minvalde Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak girişimizle paylaşacağımız her türlü bilgi de gizlilik kapsamında olacaktır.