Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi

BUG Lab TEKMER Ön İnkübasyon Oyun Hızlandırma Programı Girişimleri Mezun Oluyor

BUG Lab TEKMER Ön İnkübasyon Oyun Hızlandırma Programı Girişimleri Mezun Oluyor

 

Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde yer alan Türkiye’nin önde gelen oyun inkübasyon merkezi BUG Lab TEKMER, ön kuluçka ekiplerinin yıl boyunca geliştirdiği yenilikçi girişimlerini sunacağı bir Demo Day düzenliyor. Bu etkinlik, yatırımcılar, publisher’lar, kilit paydaşlar ile oyun sektörü girişimciliği hızlandırma programını tamamlamış, gelecek vaat eden oyun endüstrisi girişimlerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

 

Başarılı prototip ve iş planlarıyla BUG Lab TEKMER’in LEVEL-1 Ön İnkübasyon Hızlandırma Programı’na seçilen 12 ekibe, uzun yıllar büyük oyun şirketlerinde deneyim elde etmiş yerli ve yabancı sektör profesyonlleri tarafından tasarım, üretim, iş geliştirme, pazarlama, finans ve oyun sektörünün hukuki yönleri gibi kapsamlı eğitimler ve bire bir mentorluk desteği sunuldu. Ekipler, oyun sektörünün önemli aktörlerinin mentorluğundan yararlanmanın yanı sıra, bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri zengin bir ekosisteme katıldılar.

 

Girişimler, Demo Day’de projelerini yatırımcılara ve publisher’lara sunarak profesyonel dünyaya adım atacaklar. Bu buluşma, mezun projelerin ticarileşme potansiyellerini gerçekleştirme ve global hedeflerine ulaşmalarında önemli bir dönüm noktası olacak.

 

Demo Day’e katılan yatırımcılar, publisherlar ve sektör liderleri, bilgi, tecrübe ve bağlantılarını paylaşacakları bir ekosistemde yer almanın yanı sıra, BUG Lab TEKMER ön inkübasyon programından mezun olan girişimcilerin projelerini ilk elden deneyimleme fırsatı bulacaklar.