Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi

Berlin Meets İstanbul

Berlin Meets İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi'nde Gerçekleşiyor!

Berlin eyaletinin çatı kuruluşu olan Berlin Partner ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle 30 Kasım tarihinde gerçekleşecek seminerde Türk öğrencilerinin Almanya’da çalışmak için bulabileceği fırsatlar hakkında detaylı bilgi verilecek. Teknoloji girişimleriyle ilgiliyseniz ve Almanya’da iş kurmayı düşünüyor ya da iş hayatınızı Almanya’da sürdürmek istiyorsanız bu semineri sakın kaçırmayın!


Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek etkinlikte Berlin Partner, Almanya’daki fırsatlardan ve çeşitli desteklerden bahsetmek için İstanbul’a geliyor. Girişimci, sanatçı ve öğrenci gibi pek çok farklı kitleye yönelik programları bulunan kurum, bu 3 gün boyunca vize süreci, iş fırsatları, şirket kurulumu, yatırım ve destekler, Berlin’de hayat ve oturum imkanları olmak üzere merak edilen konular hakkında detaylı bilgi verecek.

 

BAU Hub Kuluçka Merkezi’nin de katkıları ile konuyla ilgili yetkililerden oluşan Alman heyetle birlikte, Türkiye’nin önde gelen kurumlarının da katılacağı etkinliğe buradan başvurabilirsiniz.

Türkiye’ye ilk defa gelen delegasyon, bu kapsamda üniversite öğrencilerine;

 

  • Almanya’dan çalışma vizesi nasıl alınır?
  • Vize süreçlerinde ne gibi zorluklar yaşanır?
  • Girişimci vizesi nasıl alınır?
  • Nitelikli iş gücü Alman teknolojik firmalarında nasıl iş bulabilir?

sorularına yanıt vermeye yönelik düzenlenecek etkinlikte uzmanlar bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklar. Etkinlik yalnızca BAU öğrencilerine değil tüm üniversite öğrencilerine açıktır.

 

 

Tarih: 30 Kasım 2022, Çarşamba
Saat: 11:00-13:00
Yer: Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsü Fazıl Say Konferans Salonu

 

 

*Etkinlik herkese açık ve ücretsizdir.