Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi

BAU Teknoloji ve Girişimcilik Belçika Ofisi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Heyetini Ağırladı

BAU Teknoloji ve Girişimcilik Belçika Ofisi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Heyetini Ağırladı

 

Belçika’nın Leuven şehrinde faaliyet gösteren BAU Teknoloji ve Girişimcilik Belçika Ofisi, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve beraberindeki heyeti konuk etti. Bahçeşehir Üniversitesi’nin KU Leuven Üniversitesi ile kurduğu stratejik işbirliği çerçevesinde faaliyet gösteren ofis, Türk girişimcilerine Avrupa pazarında yeni kapılar aralama vizyonunu taşıyor.

 

Ziyaret sırasında Bakan Kacır’ı, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu ve BAU Teknoloji ve Girişimcilik Belçika Ofisi Yöneticisi Etem Derman karşıladı. Heyette ayrıca, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil, TUBITAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, AB Daimi Temsilcisi Sn. Faruk Kaymakçı, AB Daimi Temsilci Yardımcısı Sn. Gökhan Aralan yer aldı.

 

Leuven’deki inovasyon ve girişimcilik faaliyetleri hakkında detaylı bilgi alarak, Türk girişimcilerinin Avrupa’da daha etkin bir varlık göstermelerine yönelik işbirliği olanaklarını değerlendiren heyet, BAU Teknoloji ve Girişimcilik Belçika Ofisi tarafından düzenlenen kısa sunumda Bahçeşehir Üniversitesi’nin uluslararası girişim hızlandırma programları ve yurtdışına açılma süreçlerini destekleyen projeleri inceledi.

 

Sunumda özellikle, üniversitenin uluslararası hızlandırma programı olan BAU Hub Belgium’un, Türk girişimcilerine Avrupa’da kendilerini geliştirmeleri için sunduğu önemli platform vurgulandı. Ziyaret, Türk girişimcilerin küresel arenada rekabet avantajı kazanmalarına yönelik BAU Hub Belgium’un sağladığı stratejik fırsatları ön plana çıkardı.

 

Bu önemli ziyaret, Türk girişimcileri için Avrupa’da yeni kapılar aralama vizyonunu güçlendiren ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin küresel çapta etkin bir oyuncu olma hedefine katkı sağlayan bir adım olarak değerlendirildi. BAU Teknoloji ve Girişimcilik Belçika Ofisi, Türk girişimcilerine uluslararası arenada rekabet avantajı kazanmaları için çeşitli imkanlar sunarak, inovasyon ve girişimcilik alanında yeni başarı hikayelerinin filizlenmesine öncülük ediyor.